DRŽITELKA AKREDITACE MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR K PROVÁDĚNÍ VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ

Kurzy -> Tvůrčí psaní

Tvůrčí psaní s Danielou Fischerovou

Odborným garantem kurzu je Daniela Fischerová


Na semináři jsou vítáni všichni, kdo sami literárně tvoří, i ti, kdo by to rádi zkusili. Budeme se věnovat základním prvkům vyprávění: tvorbě figury a tvorbě situace. Přejdeme k vytváření zápletky a ujasníme si, co vlastně tvoří příběh příběhem.
Druhý den se dotkneme i stavebních prvků dramatu. Budeme pracovat na monologu a na dialogu. Ukážeme si, co je to dramatičnost a které vyprávěcí možnosti dodávají našim dílům na zajímavosti a napětí. 
Průběžně se budeme věnovat i práci a hře s jazykem. Čas nám nedovolí probrat všechno, ale pohrajeme si alespoň s metaforou a neologismem.
Kdo si to bude přát, může sdílet své nápady a texty s ostatními a dostane první ohlasy, rady a připomínky od kolegů v semináři i od lektorky. Ale kdo bude chtít jenom naslouchat a učit se, je stejně vítaný.

Nejlepší práce vzešlé z tohoto kurzu budou zveřejněny na webu Literárních novin.Daniela Fischerová

Spisovatelka a dramatička. V roce 1971 absolvovala studium scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU, působila ve Filmovém studiu Barrandov, v nakladatelství Orbis a poté ve svobodném povolání. Je členkou Českého centra Mezinárodního PEN klubu. Vyučovala obor Tvůrčí psaní na Literární akademii (dříve Josefa Škvoreckého). Je autorkou rozhlasových her, scénářů krátkých i celovečerních filmů, povídek a šesti knih pro děti.
Akademie Literárních novin je členem Evropské asociace programů tvůrčího psaní.

Akademie Literárních novin, spol. s r.o. - idatabaze.czSemináře, školení - idatabaze.cz


Copyright © 2017 Akademie Literárních novin. Všechna práva vyhrazena.