DRŽITELKA AKREDITACE MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR K PROVÁDĚNÍ VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ

Kurzy -> Tvůrčí psaní


Tvůrčí psaní s Danielou Fischerovou - kurz pro mírně pokročilé

Oblíbený seminář vedený známou spisovatelkou pro ty, kdo sami literárně tvoří, i ty, kdo by to rádi zkusili. Bude se věnovat základním prvkům vyprávění: tvorbě figury a tvorbě situace, vytváření zápletky a ujasní, co vlastně tvoří příběh příběhem, seznámí se základními stavebními prvky dramatu.Inspirativní víkend v dobré společnosti

 

            V polovině října 2018 jsem se zúčastnila víkendového kurzu tvůrčího psaní pořádaného Akademií Literárních novin a mohu s klidným svědomím prohlásit, že to byla nejlepší akce svého druhu, jakou jsem kdy absolvovala.

            V osobě Daniely Fischerové se snoubí umění spisovatelské s uměním lektorským. Dokonale propojuje špetky teorie s řadou praktických cvičení a svým neutuchajícím nadšením pro psaní a literaturu dokáže vmžiku nakazit široké okolí. Ačkoli je bezpochyby mistrem ve svém oboru, naprosto postrádá potřebu kohokoli o tom přesvědčovat a své kurzisty bere jako partnery, kterým láskyplně poodhrnuje tajemnou oponu literárního umění. Jako starostlivá slípka (v tom nejlepším smyslu slova!) nás vzala pod svá ochranná křídla a po celou dobu trvání kurzu byla plně soustředěná, neúnavná, trpělivá a empatická. Oceňovala nápaditost i snahu a na každém našem stylistickém cvičení našla něco, co mohla pochválit. „Nejste marní,“ prohlásila nakonec a my věříme, že když to řekne mistr, nějaký ten talent v nás dozajista doutná.

                       Aby nám to nebylo líto, pochválit musím také nás, účastníky zájezdu do tajů tvůrčího psaní: byli jsme pozornými posluchači a všechny dobré rady jsme si nejprve vzali k srdci a posléze odnesli s sebou, abychom je mohli využít při svých literárních pokusech. Doufám, že organizátoři ocení fakt, že za dobu naší přítomnosti se neztratil ani jeden podšálek.

Jana Kindlová
Akademie Literárních novin je členem Evropské asociace programů tvůrčího psaní.

Akademie Literárních novin, spol. s r.o. - idatabaze.czSemináře, školení - idatabaze.cz


Copyright © 2017 Akademie Literárních novin. Všechna práva vyhrazena.