DRŽITELKA AKREDITACE MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR K PROVÁDĚNÍ VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ

Kurzy -> Tvůrčí psaní

Tvůrčí psaní s Danielou Fischerovou - základní kurz

Na semináři jsou vítáni všichni, kdo sami literárně tvoří, i ti, kdo by to rádi zkusili. Budeme se věnovat základním prvkům vyprávění: tvorbě figury a tvorbě situace. Přejdeme k vytváření zápletky a ujasníme si, co vlastně tvoří příběh příběhem.

Druhý den se dotkneme i stavebních prvků dramatu. Budeme pracovat na monologu a na dialogu. Ukážeme si, co je to dramatičnost a které vyprávěcí možnosti dodávají našim dílům na zajímavosti a napětí. 
Průběžně se budeme věnovat i práci a hře s jazykem. Čas nám nedovolí probrat všechno, ale pohrajeme si alespoň s metaforou a neologismem.
Kdo si to bude přát, může sdílet své nápady a texty s ostatními a dostane první ohlasy, rady a připomínky od kolegů v semináři i od lektorky. Ale kdo bude chtít jenom naslouchat a učit se, je stejně vítaný.

Termín výuky: Sobota a neděle 18. a 19. ledna 2020               
Čas výuky: 10:00 hod. až 16:00 hod.               
Počet lekcí: 16x45 minut                  
Kapacita termínu: 12 účastníků                  
Místo konání: Korunní 810/104, budova D, III.patro, Praha 10-Vinohrady
Cena: 2900 Kč včetně občerstvení a oběda. Nelze uplatnit žádnou slevu.            
                 
                   
                     

Ráda bych poděkovala za skvělou organizaci víkendového semináře o tvůrčím psaní s Danielou Fischerovou. Moc jsem se bavila a doufám, že kurz bude mít pokračování se stejnými frekventanty jako jeho první část. Děkuji a zdravím, 

A. Kraemerová

Cez víkend (21. a 22. 9. 2019) som sa zúčastnila na kurze Tvorivého písania s Danielou Fischerovou. Týmto spôsobom by som sa rada poďakovala za skvelú organizáciu oboch dní a hlavne za samotný kurz, jeho obsah, prístup pani Fischerovej k nám frekventantom. Oceňujem tvorivú atmosféru, skvelých zúčastnených kolegov a rozsah sprostredkovanych vedomosti a zrucnosti, ktoré sme počas kurzu dostali. Ešte srdečná vďaka. A teším sa na ďalšie pokračovanie.

PhDr. Daniela Štroncerová 
Akademie Literárních novin je členem Evropské asociace programů tvůrčího psaní.

Akademie Literárních novin, spol. s r.o. - idatabaze.czSemináře, školení - idatabaze.cz
sphere


Copyright © 2017 Akademie Literárních novin. Všechna práva vyhrazena.