DRŽITELKA AKREDITACE MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR K PROVÁDĚNÍ VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ

Kurzy -> Současná světová literatura a literatura jednotlivých zemí

Současná britská literatura

Seminář povede dr. Richard Olehla. Dlouhodobě působí v oblasti amerických studií jako vysokoškolský učitel, publicista a organizátor. Spolupracuje s Americkým centrem při Velvyslanectví USA v Praze.

Seminář o současné britské literatuře se věnuje čtenářsky nejatraktivnějšímu období od roku 1990 do dneška. Po roce 1989 mohla totiž v českém překladu vyjít i díla, na něž byl za minulého režimu uvaleno přísné embargo (jako například slavný román 1984 George Orwella). Během následujících let tak musel český literární trh splatit dlouholetý dluh slavným autorům britské literatury - a zároveň se snažil držet krok s aktuální knižní produkcí ve Velké Británii. 

Jaká jsou kritéria, která se používají k tomu, aby byla kniha vůbec přeložena do češtiny?

Jaká díla jsou v současnosti považována za kvalitní? Vedle beletristických děl krátce představíme i tituly z oblasti literární vědy a literární historie, které se věnují této problematice.
Termín výuky: 4. listopadu 2017               
Čas výuky: 10:00 až 16:00 hod.               
Počet lekcí: 7x45 minut                  
Kapacita termínu: 20 účastníků                  
Místo konání: Korunní 810/104, budova D, III.patro, Praha 10-Vinohrady
Cena: 1803 Kč, včetně občerstvení a oběda            
volná místa                  
                   
                     

OHLASY:

Co se týče organizační stránky, bylo vše v naprostém pořádku. S povděkem jsme kvitovali, že jste nám včas oznámili, že se kurz uskuteční, protože jízdenky na vlak kupujeme s předstihem, abychom naší organizaci ušetřili alespoň trochu peněz. 
Co se týče přednášky samotné, tak pan Olehla byl jako vždy skvělý. Líbilo se mi, že nám představil skutečně současnou literaturu, která nyní vychází (většina kurzů se zaměřuje více na starší tituly, které ale všichni známe a končí někdy v 90. letech 20. století). Přínosné také bylo, že literaturu uvedl do souvislostí se současnou politickou i sociální situací a že nám objasnil fungování knižního trhu nejen v Británii ale i u nás. Také roztřídění jednotlivých děl do kategorií bylo velmi užitečné pro orientaci v současné literatuře.

Bc. Hana Pimperová,
Městská knihovna v Chebu
Akademie Literárních novin je členem Evropské asociace programů tvůrčího psaní.

Akademie Literárních novin, spol. s r.o. - idatabaze.czSemináře, školení - idatabaze.cz


Copyright © 2017 Akademie Literárních novin. Všechna práva vyhrazena.