DRŽITELKA AKREDITACE MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČR K PROVÁDĚNÍ VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ

Bláhová Lahnerová Linda

Narodila se 28.3.1981 ve Frýdku-Místku. Od dětství milovala divadlo a zpěv a proto bylo přijetí na herectví na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě splnění snu. Během studia hostovala v Národním divadle Moravskoslezském a v divadle Aréna.

Po maturitě získala angažmá v Západočeském divadle Cheb a pak přešla do Divadla Lampion na Kladně. Zahrála si zde hlavně princezny, ale i např. Lady Macbeth a další. Nyní je na volné noze, hraje v představeních National Marionette Theatre. Dále se věnuje moderování hudebních a charitativních akcí. Natočila několik reklam pro zahraničí, objevila se v pořadech ČT a TV NOVA.

Pedagogicky pracovala s dětmi i mládeží, v různých hereckých studiích a při přípravě na přijímací zkoušky na konzervatoř. Hereckou přípravou také pomáhala pěveckým sborům zlepšit vystupování při koncertech a soutěžích. Jako každá správná herečka musela občas dělat i jiná povolání (průvodkyně, chůva, učitelka...), ale divadlo a vše kolem něj je pro ni stále na prvním místě. A je jedno, jestli stojí na jevišti, sedí v hledišti nebo herectví vyučuje. 

Herectví pro neherce

Akademie Literárních novin je členem Evropské asociace programů tvůrčího psaní.

Akademie Literárních novin, spol. s r.o. - idatabaze.czSemináře, školení - idatabaze.cz


Copyright © 2017 Akademie Literárních novin. Všechna práva vyhrazena.